Viktoria Plzeň postoupila přes TNS

2.9.2021 0 Comments

Utkání do jisté míry kopírovalo výkony Plzně v této sezoně. Brzo inkasovaný gól, dobývání soupeřovy branky, nasazení druhého útočníka a obrat v závěru. První věc, která musí každého člověka při sledování Plzně napadnout, je stále nepříliš dobře fungující defenziva. Viktoriáni mají poměrně velké problémy při bránění standartních situací a při vysunutí obrany stopeři nestíhají rychlostně vybavené útočníky soupeře. To se dělo i včera. Plzeň brzy inkasovala po standardce a při hře „vabank“ bylo vidět, že Brabec s Pernicou měli co dělat, aby stíhali soupeřovy protiútoky.

Fotbalový míč

Dalším faktorem, na kterém bude potřeba zapracovat, je celkově ofenzivní fáze. Plzeň měla herní převahu, držela míč, snažila se dobývat soupeřův defenzivní val, ale chyběla kvalita. Mnoho centrů do vápna lítalo vyloženě naslepo a nenašlo cíl, s tím souviselo, že ve finále Plzeň zase tolik vyloženě gólových situací neměla. Celkově je tak trochu vidět, že tým se stále hledá, nemá jasně danou strategii a osobně si myslím, že trenéři i trochu tápou nad rozestavením.

Co se povedlo?

Jestli je nějaká věc, která se s příchodem trenéra Bílka změnila, tak je to mentalita týmu. Když dostala Plzeň góla pod trenérem Gulou, hráči měli sklopené hlavy, neměli takový tah na bránu a celkově na hřišti vypadali velice sklesle. To se teď výrazně proměnilo. Hráči jsou mnohem akčnější, snaží se, ve hře je mnohem více emocí a celkově je vidět, že nepříznivý stav chtějí otočit. Bylo to vidět i v zápase s TNS. Tým hrál až do samotného závěru, což se vyplatilo, když vyrovnávací gól vstřelil Jean David Beauguel.

Fotbalový fanoušek

Postup přes TNS nechci nějak přehnaně vyzdvihovat. Z mého pohledu je to stále klub, přes který měla Plzeň jednoznačně postoupit a ne čekat na penaltovou loterii. Na druhou stranu bych zase byl s případnou kritikou zdrženlivý. Je potřeba si uvědomit, že v začátku sezony chybí Plzni hned několik klíčových hráčů. Tou nejvýznamnější ztrátou je bezesporu Lukáš Kalvach, který je skvělým dirigentem ve středu zálohy. Je velmi dobrým distributorem přihrávek, dává hře tempo a je velice platný i při hře dozadu. Druhou významnou ztrátou je Aleš Čermák. Ačkoliv Pavel Šulc jeho místo v sestavě zastává velice dobře, Čermák včera i za těch pár minut na hřišti ukázal, že je nejkreativnějším hráčem Plzně. Je dobrou zprávou, že nastoupil, protože Plzni pomůže zkvalitnit ofenzivní fázi hry. Nesmíme, pak zapomenou ani na brankářskou jedničku Jindřich Staňka a tak trochu opomíjeného Jana Kopice, který by se při výpadcích formy Joela Kayamby velice hodil.