Móda

Zajímavosti o LED žárovkách s paticí E27


Objev z těžkého období obléhání Leningradu

Možná je vám známo, že technologie LED je oficiálně publikována od roku 1962. Zásluhu na tom má jistý Nick Holonyak, který si svůj objev nechal patentovat a obdržel za něj také mnohá ocenění. Řadu let předtím však usilovně na tomto poli elektroniky pracoval sovětský inženýr Oleg Losev. Publikoval již ve 20. letech minulého století vědecké studie pojednávající o světelném záření krystalů polovodičů vyrobených z karbidu silicia (křemíku) a oxidů zinku. Bohužel byl jedním z obyvatel Leningradu, kteří přišli o život kvůli hladomoru v průběhu obléhání města nacisty v roce 1942.

vlákno

Ovládání chytrého osvětlení na dálku

Je známo, zejména mezi vzdělanými psychology, že kdo se bojí zlodějů, ten si je svou energetickou matricí bude k sobě přitahovat. O tom, co je na tom pravdy, si každý z vás svůj úsudek vytvoří sám, ovšem právě podle určitých ukazatelů se zloději řídí. Jsou to plné poštovní schránky, stabilní poloha domovních popelnic a mimo jiné i neustálá tma uvnitř domu. V terénu se pohybují tzv. tipaři a vyhledávají taková místa, aby krádež byla efektivní. Můžete jim situaci ztížit tím, že pověříte známé, aby vám vybírali schránku a zároveň pomocí chytrého telefonu budete rozsvěcet a zhasínat různá světla na dálku s pomocí domácí Wi-Fi.

světlo

Olympijská klání

Olympijské hry jsou v zájmu publika jednou za čtyři (dva) roky a většina z nás žije v očekávání dalších zajímavých zápolení a neuvěřitelných sportovních výkonů. Jedním z nejkrásnějších aktů těchto sportovních stánků jsou slavnostní ceremoniály. Jejich součástí je pochopitelně i osvětlení, neboť se slavnosti vždy odehrávají ve večerních a nočních hodinách. Možná si vybavíte jedny z posledních her, kde designéři doslova vykouzlili pestrobarevné a tvarově výjimečné variace, jaké si jen stěží dovedete představit. Stačí tedy mít jen ten správný nápad – technologie jsou tu a jaký smysl jim dáme, záleží na nás.

Mohlo by se vám také líbit...