Móda

Cukrářské výrobky

Cukr je silně návykový a proto jej miluje většina z nás. Navíc cukrářské výrobky jsou kombinací sladkého cukru spolu se spoustou dalších chutných ingrediencí, které chutnají opravdu skvěle. Jaké výrobky se dají koupit?
čokoládový koláč
1.      Dorty
Kdo z nás by nemiloval dorty. Čokoládový, piškotový či vanilkový korpus, bohatě potřený marmeládou, nebo rumem, naplněný smetanovým, máslovým či třeba tvarohovým krémem a ovocem. A nakonec vše ozdobíte ořechy, čokoládou nebo marcipánem. Dorty jsou jedním z nejrozšířenějších cukrářských výrobků, které se dají koupit v každé cukrárně a můžete si je objednat i dle své chuti. Ingredience se dají různě měnit a každá cukrářka dělá samozřejmě dorty jiné.
dezert s jahodami
2.      Zákusky
Dortíčky, větrníky, věnečky, rakvičky, špičky, indiánky, laskonky a jiné pochutiny asi znáte. Jedná se o skvělé dezerty ke kávě, které vede snad každá dobrá cukrárna. Samozřejmě dle různých chuťových preferencí cukrářek se trochu liší. Někdy jsou sladší, jindy smetanovější… A dle toho jsou také vyhlášené jednotlivé cukrárny.  Ochutnat také můžete různé pochoutky, jako jsou makronky, francouzské speciality, různé sušenky, nepečené dezerty ve skleničkách (pana cota, tiramisu, tvarohové poháry a podobně). Jsou dezerty, které musí splňovat určitou formu, něco od nich prostě očekáváme. Třeba když si objednáte větrník, chcete, aby tak vypadal a ne aby vám donesli třeba čokoládový dort.
makronky barevné
3.      Trvanlivé?
V obchodech můžete narazit na různé zabalené koláče, vafle, sušenky, mražené a chlazené dezerty, které vydrží i měsíc, punčové kostky s trvanlivostí až rok… A to nemluvím o roládách, plněných krémem, které vydrží i dva roky. Tohle opravdu nejsou reprezentativní zákusky, které jsou vhodné na sváteční tabuli. A to pomíjím to, že jsou tyto zákusky narvané spoustou aditiv, které nejsou zrovna vhodné pro naše zdraví. Dopřejte si spíše čerstvý zákusek z cukrárny.
Řiďte se spíše pravidlem, že méně je více a nejezte sladké zákusky denně. Rozhodně je potřeba množství cukru omezit.

Mohlo by se vám také líbit...