Móda

Zahradní romantika


Zahradní altány se těší velké oblibě jak na veřejných plochách, tak v soukromých zahradách. Altány bývají nejčastěji z materiálu:
•dřevo a zdivo
•dřevo
Nejpoužívanějším způsobem pořízení takového zahradního prvku je zakoupení stavebnicového typu altánu od profesionálního výrobce, který nabízí již vyzkoušené modely dřevěných staveb anebo na základě vašich požadavků vyrobí stavební díly přesně na míru.altán v parku
Zahradní altány jsou nejen okrasným prvkem zahrady a parku, ale také poskytnou útočiště za horkého nebo deštivého dne, nebo nabízí prostor k relaxaci či posezení s přáteli. Pro průměrně zručného kutila by sestavení altánu podle návodu neměl být problém, ale ve dvou lidech je to mnohem snadnější a hlavně rychlejší.
Základem pracovního postupuje:
• Před započetím samotné stavby je nezbytné vybrat vhodné místo, kde by měl zahradní altánek stát. Vhodné je místo s rovným povrchem a nejlépe v závětří, kde nejsou silné poryvy větru, které by využití stavby znemožňovaly. Kromě praktické stránky je altánek také krásnou dekorací a musíme na to pamatovat i při jeho plánování, aby zvolené místo bylo také reprezentativní.
• Vybranou plochu je potřeba důkladně zarovnat, což jde snadno třeba drobným štěrkem, ze kterého se vytvoří podklad.
• K dřevěnému altánu se nejvíce hodí dřevěná podlaha vyrobená ve stejném stylu jako altán. Její položení není nijak náročné, na dřevěný rošt položený na štěrku se připevní jednotlivé síly podlažního systému, který musí být důkladně spojený, čímž se stavba stabilizuje a zpevní. Podlaha nebude v přímém styku se zemí a tím je dřevo lépe chráněno před vlhkostí.mřížková zástěna
• K hotové podlaze se připevní nosné sloupky a mezi ně se namontují výplně, což jsou většinou klasické balkonové prvky-zábradlí a zástěny.
• K dokončení ještě chybí v horní části altánu přidělat dekorace jako například dřevěné mřížky a pak už se položí střešní trámy a dřevěná střecha. Ta se většinou chrání střešní krytinou jako jsou asfaltové šindele, čímž se výrazně prodlouží životnost celé stavby.
• Pro dlouhou životnost je nutné dřevu věnovat patřičnou péči a chránit ho nátěrem před škůdci, hnilobami a plísněmi.

Mohlo by se vám také líbit...