Internet

Domov má být útulný a teplý…

ale pro mnohé, zvlášť mladé rodiny, které bydlí v rodinných domech, je vytápění elektřinou nebo plynem hodně drahé.
Ti, kteří jsou před začátkem rozhodování, jestli topit v rodinném domě elektřinou nebo plynem, na to bude asi mnoho různých odpovědí. Topení elektřinou anebo plynem je určitě velmi pohodlné, oproti klasickému vytápění na tuhá paliva. Protože záleží nejenom na rodinném rozpočtu, který bude muset být nastaven tak, že zálohové platby na elektřinu (případně plynu) budou dost vysoké. Většinou se pohybují přibližně od 4500,- Kč do 6000,- Kč za měsíc. A to není vše.
ovládání tabletem
Vybrat vhodný typ vytápění pro rodinný dům je velmi důležité. Kromě výhodného dodavatele elektřiny nebo levnějšího plynu, to vše potřebuje počáteční investice do moderních technologií, které by se časem měly vrátit. V rodinných domech je ideální mít i podlahové vytápění. Nemusí být ve všech místnostech, ale toto vytápění je velkým přínosem pro příjemné teplo.

V dnešní době mnozí řeší vytápění svých místností elektrickými přímotopy a konvektory(radiátory), které mají digitální ovládání. Moderní technologie těchto konvektorů zaručuje nejenom bezpečnost při vytápění, ale je to velmi pohodlné. Tyto konvektory jsou estetické, se závěsným provedením. Příklad: jeden elektrický konvektor o výkonu 500W vyhřeje místnost až do rozměru 6 m2, konvektor o výkonu 1500 W vyhřeje místnost do rozměru až 17 m2. Při tomto druhu vytápění i všech místností, vás topení nepřijde velmi draho.

Ne všichni mají možnost vytápět svůj domov zemním plynem. Pokud tuto možnost máte, stojí za to ji využít. Když si vyberete toho správného dodavatele, tak vás tento typ vytápění vyjde podstatně levněji než vytápění elektřinou.  Ale na začátku musíte počítat s investicemi, které vás přijdou na několik desítek tisíc korun. Musíte investovat jak do plynového kotle, tepelného čerpadla, tak rozvodů a radiátorů. A k tomu dobře postavený komín, je samozřejmě základ.
ušetřené peníze za energii
Každá koruna je dobráa mít svůj rodinný dům dobře zateplený, přitom ušetřit na jeho provozu, k tomu můžete využít kotlíkové dotace, až do výšky 80% pořizovací ceny. S výběrem vhodného kotle na pevná paliva (biomasu), plynový kondenzační kotel a k tomu tepelné čerpadlo, vám i se žádostí o tuto dotaci, poradí zdarma odborné firmy, které tuto službu nabízejí.

Mohlo by se vám také líbit...