Výrobky

Ekologické, stylové a luxusní doplňky

Kdysi platilo, že styl a vkus jsou měřeny zlatem a drahými kameny. Nyní však přišel čas na změnu, a lidé se oblíbili klasické přírodní materiály, jejichž tržní cena se nepohybuje v závratných výšinách, avšak jejich hodnota pro tuto planetu je nedocenitelná, nebo naopak jde o recyklaci a znovu využití těžko rozložitelných materiálů. O co se jedná?

Dřevěné doplňky

Mezi nejoblíbenější dřevěná doplňky patří šperky a spony. Dřevo je naprosto přírodní, ale také rostoucí materiál, který se využívá v mnoha výrobních odvětvích, a je k životu velmi důležité. Proto jsou šperky z toho materiálu tak oblíbené. Mezi nejluxusnější pak patří například ručně dělané dřevěné hodinky, které lze nechat opatřit věnováním, dále pak náušnice, přívěsky, náramky, ale také například pouzdra na mobil, či spony na pásek. Dřevo je totiž velmi tvárné, a pokud si s ním šikovné ruce umějí poradit, lze s ním dělat kouzla.

dřevěné hodinky

Nákupní tašky

Není to tak dávno, kdy jste ke každém nákupu získali zdarma plastovou nákupní tašku. Ty však mnoho nevydrží, a v případě že je vyhodíte, se velmi těžko rozkládají. Prvním krokem pro ekologii bylo zpoplatnění nákupních tašek, které lidi přinutilo je používat opakovaně. Nejnovějším trendem jsou však tašky z netkané textilie do módy se však vrací i klasické plátěné tašky, které lze používat roky, a na trhu je seženete v mnoha designových provedeních, tudíž jsou mimo funkčnosti i stylové.

pletená taška

Využití plastů

Určitě víte, že plasty musíte vyhazovat do speciálních kontejnerů, kde se dostanou k recyklaci. Někteří lidé pak volí bezobalové obchody, jelikož nechtějí mít s plasty co dočinění. Šikovné ručičky si však vždy poradí, a dovedou plasty přepracovat na něco krásného, jako jsou třeba ručně vyráběné šperky, krabičky, či nádherné kelímky na tužky. Lidé tyto ručně vyráběné doplňky přímo milují, a tak je používají i mnozí slavní módní návrháři.

Mohlo by se vám také líbit...