Životní styl

Fungují tablety na hubnutí?

Asi nikdo nepochybuje o tom, že v dnešní době je v módě štíhlá postava. Je to ideál, který na nás neustále vykukuje z časopisů, televizních filmů i reklam. Není tedy divu, že se mu mnoho lidí, převážně žen, snaží podobat. A nezastaví se prakticky před ničím, dokud toho nedosáhnou… kromě správné diety a cvičení.různé typy léků

Je jen přirozené, že se na tomto trendu snaží kapitalizovat i více či méně skrupulózní obchodníci. Ti velmi často nabízejí nejrůznější přípravky či tablety na hubnutí Rychlé Hubnutí, které mají snížit hmotnost rychle, snadno, a především bez námahy. Říkáte, že to vše zní až příliš dobře na to, aby to byla pravda? Pak hádáte správně.

Podle výrobců většina těchto volně prodejných přípravků funguje na principu zrychlení metabolismu, a tedy rychlejšího spalování energie. Všimněte si, že rychlejšího, nikoliv většího. Zajímavý je také fakt, že tyto volně prodejné léky jsou klasifikovány jako potravinové doplňky, což znamená, že jejich účinnost nemusela být prokázána v klinické studii.

Nabízí se otázka: proč tomu tak je? Mají snad výrobci co skrývat? Ano, mají, a to ten drobný fakt, že jejich pilulky nefungují, nebo alespoň ne v takovém rozsahu, jaký uvádějí. Hubnutí je pouze otázka příjmu a výdeje energie, a ač se může zdát, že zrychlení metabolismu nám s tím pomůže, není to úplná pravda. Efekt, který tyto potravinové doplňky mají, je totiž tak malý, že je prakticky zanedbatelný.hromada pilulek s teploměrem

Možná jste si už všimli, že u návodu, jak je brát, jsou často pokyny jako: vezměte si jednu tabletku těsně před jídlem a zapijte osmi sklenicemi vody. Neptali jste se někdy, proč tomu tak je? Vždyť pokud je lék účinný, je prakticky jedno, jakým množstvím tekutiny jej zapijete.

Zde to má však jeden podstatný efekt – velké množství vody vám zaplní žaludek, což znamená, že se vám do něj nevejde tolik potravy. Což znamená, že nesníte takové množství jídla, a tedy přijmete méně energie. Avšak pamatujte, že to je díky vodě, nikoliv léku na hubnutí.

Proto nedávejte peníze šarlatánům a raději se držte osvědčené praxe, tedy správné diety a cvičení. Uvidíte, že výsledky za to budou stát. A bez jo-jo efektu!

Mohlo by se vám také líbit...