Nezařazené

Jakého psa pořídit k dětem

Také přemýšlíte, zda svým dětem a samozřejmě sobě pořídit dalšího člena rodiny, tentokráte čtyřnohého? Nemusí to být úplně jednoduchá volba. Někdo má již s chovem psů zkušenosti a inklinuje k určitému plemenu, jiný měl psa naposledy v dětství a byl to pouliční voříšek, no a pro někoho to bude poprvé, co si psa bude pořizovat.

pes

Na zřeteli musíte mít několik faktorů

·         Pes do bytu nebo na zahradu?
Podle toho volte velikost plemene a jeho zaměření. Můžete mít samozřejmě v bytě i bernardýna, ale bude tam nejspíš nešťastný a bude mu horko. Lovecká plemena zase potřebují hodně pohybu, tak s nimi musíte chodit několikrát denně na procházku, pokud nemohou běhat po zahradě. A pes vám v bytě zabere také dost místa a bude chtít nejspíš za vámi do postele, proto je menší plemeno rozhodně vhodnější. Takový jorkšíráček se k dětem bude hodit.

·         Budete ho brát všude s sebou?
Myslete na to, že jezdíte také na dovolené a psa musíte dát buď někam na hlídání, do psího hotelu nebo vzít s sebou. Menší plemena hotely a penziony více akceptují, stejně tak restaurace. Brali jsme s sebou ale i velké plemeno, jen jsme museli více hledat ubytování.

pejsek

·         Batole nebo školák?
K jak starému dítěti psa pořizujete? Pro menší se hodí klidnější povahy, jaké mají retrívr nebo labrador. Také boxer je skvělý pes k malým dětem. Chcete-li, aby byl pes vhodný k dětem a zároveň byl dobrý hlídač, co každého nevítá vrtěním ocasu, tak vybírejte mezi leonbergerem, belgickým ovčákem nebo švýcarským salašnickým psem. Aktivními a veselými společníky k větším dětem jsou i jezevčík nebo jack russel teriér, ale potřebují pevnou ruku.

·         Trpí někdo alergií?
V tom případě se Vám výběr značně zúží, ale stále máte možnost volby třeba mezi naháčem, který je tak ošklivý, až je hezký nebo portugalským vodním psem.
U všech psů nezapomínejte na výchovu, stejně, jako u vašich dětí.

Mohlo by se vám také líbit...