Nezařazené

Když potřebujete poradit v oblasti stravování


Věčné trápení s váhou
Téměř každá žena a nejeden muž mají s bojem s kilogramy svou zkušenost. Ať už se v jejich životě jednalo o jednorázovou (tedy ojedinělou) epizodu, nebo se jedná o osoby, které s váhou mají své neshody permanentně, všichni se jistě shodnou v názoru, že podobná životní epizoda není tím nejpříjemnějším zážitkem. Zjištění, že Vaše hmotnost je vyšší, než jste byli zvyklí a snaha o uvedení organismu do jeho „přednadváhového“ stavu jsou procesem, který je často nepříjemný a může se výrazně podepsat také na psychice jedince.
čokoládové sušenky
Nadbytek a lenost
Mezi základní vlivy, které v jedenadvacátém století u lidí žijících na západní polokouli způsobují nechtěné zvyšování jejich hmotnosti, lze zařadit zejména působení nadbytku, který v historii lidstva nemá téměř obdoby a z něj vyplývající tendence k pasivnímu proplouvání životem. Není tedy tajemstvím, že jedním ze základních pilířů snah o redukci váhy je zavedení pravidelných pohybových aktivit do denního režimu osoby.
grilovaná klobása
Poživatiny spíše nežli potraviny
Kromě sportu je však další důležitou složkou péče o organismus, při jejímž správném uchopení
a dodržování je možné očekávat výrazný úbytek váhy, stravování. Výživové tipy a triky na nás denně útočí z nejrůznějších televizních pořadů, z webových stránek či magazínů zabývajících se životním stylem. Bohužel díky tomu je informací, jež o výživě dostáváme z nejrůznějších zdrojů, velká spousta
a stává se stále těžším se v nich orientovat. Nehledě na fakt, že velká část podobných rad není založena na reálně ověřitelných faktech a výzkumech (jedná se v zásadě o jakési hoaxy) a jejich dopad na organismus může být často více negativním nežli prospěšným.
O tom, jaké poživatiny lze považovat za skutečně kvalitní a zdraví prospěšné potraviny, z nichž by měl být vystavěn náš jídelníček, je tak vhodné se poradit s člověkem orientujícím se na problematiku výživy – tedy s výživovým poradcem.

Mohlo by se vám také líbit...