Výrobky

Víte, jak si vybrat řasenku?

Řasenku používá 75% všech žen a dívek, které jí považují za nejdůležitější část v jejich make-upu, protože její aplikace je snadná, rychlá a i odlíčení je nenáročné, navíc s ní můžete zakrýt i kdejakou vadu na kráse.

Na dnešním trhu však existuje nepřeberné množství řasenek všech možných i nemožných variant – vybírat můžete od různých tvarů, funkcí, barev až samozřejmě na neméně podstatnou cenu. Pojďte si tedy shrnout, co vše musíte vědět, aby pro Vás byla daná řasenka ta pravá.

1. Prozkoumejte své řasy
Nejvíce informací o té pravé řasence získáte ze svých řas, protože jejich hustota, tvar a délka určuje typ řasenky, který Vám bude vyhovovat.
Velmi krátké a jemné, spíše řidší řasy potřebují hustý kartáček s krátkými štětinkami, aby jim dodal chybějící hustotu.

Na středně dlouhé a průměrně husté řasy se ideálně hodí větší kartáček s běžnými štětinkami (takovéto řasy nepotřebují ani přehnaně dlouhé, ani krátké štětinky), který nejen dokáže řasy lehce prodloužit, ale navíc jim dodá i decentní objem. Avšak délka svých řas nepřeceňujte – pokud máte řasy spíš kratší, tak tento kartáček Vám spíše uškodí, protože řasy nabarví bez přidání jakékoli délky nebo objemu.

Rovné řasy jsou prokletím mnoha žen hlavně v tom, že práce s takovýmto typem řas není vůbec snadná a patří k těm časově náročnějším. Obecně se snažte sehnat kartáček zahnutého tvaru. Avšak nejspíš i tak bude nutnost před každým líčením použít kleštičky na řasy.

2. Druh líčení, pro které budete řasenku používat
Jinou řasenku budete pravděpodobněji používat na běžný každodenní život a jinou pro náročnější večerní líčení. I toto musíte při výběru řasenky zvážit a v případě těch “výjimečnějších“ řasenek, které nebudete používat tak často, se nebát investovat trochu vyšší sumu.

3. Nepotřebujete nevšední řasenku?
Do těchto řasenek by se daly zařadit i ty voděodolné, které svou funkci prozrazují již v názvu. Dnes však téměř v žádné drogérii není problém sehnat řasenku bezbarvou, nebo naopak řasenky různých (i pestrých a křiklavých) barev. Nevšednost sahá až tak daleko, že na internetu se prodávají vibrující řasenky nebo řasenky s tak malým kartáčkem, abyste dokázala vykreslit každou řasu zvlášť.

Mohlo by se vám také líbit...