Nezařazené

Studený barf neboli granule v souladu s přírodou

Češi jsou známi tím, že mají v oblibě domácí mazlíčky. Pejsci jsou těmi, koho volíme častěji jako svého společníka, ne nadarmo se tedy říká, pes – nejlepší přítel člověka. Chováme pejsky pro svou radost, ale často se stává, že nám nadělají pěkné starosti a potrápí nejen naše nervy, ale také peněženku. Jedná se o případy, kdy zvíře onemocní, nebo se mu stane nějaký úraz. I když dnes existuje pojištění pro psy, málo kdo jej využívá, pak ovšem zapláče při vyúčtování u veterináře. V případě zejména zažívacích problémů u psů různých plemen může být řešením nebo i prevencí správné krmivo.
pes u zdechliny
Granule lisované za studena, zvané také studený barf jsou vyráběny v souladu s přírodou a s ohledem na přirozené stravovací potřeby psů. Výrobci vycházejí z toho, že pes, ač dnes tvor společenský, se vyvinul z vlka. Byl tedy zvyklý potravu ulovit, případně sníst, co mu příroda poskytla. Ve své podstatě však potřeboval pro lov i zpracování kořisti své zuby, což běžně u granulí tolik potřeba není, jelikož jdou snadno rozmělnit.
Barf jako takový je způsob výživy domácích, zejména masožravých zvířat, kdy je krmíme pro ně co nejpřirozeněji. Barf = Bones and Raw Food, tedy kosti a syrová strava, je krmivo pro psy lépe stravitelné, ovšem každý nemá prostor chystat denně takovéto čerstvé jídlo v domácích podmínkách a proto volí raději pohodlnější způsob ve formě granulí.
Granule jsou dnes již běžně dostupné od řady výrobců v různých cenových relacích. Jejich složení je přibližně stejné, i když každý se snaží samozřejmě prodat něco lepšího.
psí granule
Obecně je v nich obsaženo čisté maso ze zvěřiny, drůbeže nebo ryb a vejce, samozřejmě pak zelenina. Krmivo je bez přídavků například masokostní moučky nebo jiných náhražek, bez chemických přísad a dochucovadel, bez konzervačních látek. Je upraveno lisováním za studena, aby byly zachovány všechny potřebné živiny v původní nezměněné formě.
rotvajler a německý ovčák

U těchto granulí je kromě již zmíněných pozitiv důležité i to, že v žaludku již nebobtnají, což dělají ostatní typy granulovaného krmiva. Nemůže se tedy stát, že psa nadýmají, nebo jinak zatěžují žaludek a jeho trávení. V extrémních případech může dojít u velkých plemen, vlivem nesprávného stravování, až k životu ohrožujícímu převrácení – torzi žaludku.

Mohlo by se vám také líbit...