Nezařazené

Nejbohatší z nejbohatších

Nůžky mezi bohatými a chudými ve světě se neustále rozšiřují. Procento jedinců na světě a možná ani to ne, vlastní více bohatství než celý zbytek světa dohromady. Někteří z nich se k penězům narodili, jiní se zde zase vypracovali díky svojí píli a jsou také zářným příkladem jistého „amerického snu“.

pohár výherní


1)      Bill Gates

Na prvním místě s nerostoucím ani neklesajícím bohatstvím stále zůstává Bill Gates, průkopník počítačové techniky, který se i po tolika letech stále drží na prvním místě celého světa. Jeho celkový majetek je odhadnutý na závratných 86 miliard dolarů, což představuje ještě závratnější číslo v korunách, přesněji krát 20. Ať už je to jeho gigantická firma nebo další projekty, Bill Gates skutečně ještě dlouho bude patřit mezi nejbohatší lidi planety a jeho bohatství se vyrovná celkovému rozpočtu malé země.

 


2)      Warrent Buffett

Nejbohatší a nejvlivnější investor celé planety, který se může pochlubit svým majetkem v hodnotě 75 miliard dolarů, není vůbec žádným nováčkem a na poli nejbohatších se pohybuje již delší dobu. Investor do velkých, ale i menších společností a byznysmen každým coulem, jeho majetek neustále roste a pomaličku dohání i první místo. Je také nejstarším mužem na tomto žebříčku s věkem 86 let.

 


3)      Jeff Bezos

Na třetím místě se umístil Bezos, který je vlastníkem největšího obchodního „e-shopu“ na světě, jehož území pokrývá bezmála 150 zemí světa. Může se pyšnit závratným majetkem 72,8 miliard dollarů. 53 letý byznysmen a investor se ve světě velkých financí neztratí a jeho společnost jistě chystá další překvapení pro zákazníky, ostatně možná proto roste jeho bohatství každým dnem.

štosy banbovek


4)      Amancio Ortega

Jediný Španěl na tomto listě, s hodnotou majetku dosahujícího 71,3 miliard dolarů se může tento 80 letý muž pyšnit hned několika úspěchy, zejména jeho módním řetězcem oblečení a také investičními plány. Jeho majetek však mírně klesá, i přesto je nejbohatším Evropanem a stal se jím po smrti majitele švédského obra na poli s nábytkem.

 


5)      Mark Zuckerberg

Nejmladší miliardář na tomto listě v pouhých 32 letech, jehož majetek neustále narůstá a dosahuje už hodnoty 56 miliard dolarů, podílí se na vývoji sociálních sítí a investic v oblasti AI a robotiky. Je také znám svým skromným vzezřením a charitativními účely a sbírkami, výstředním vystupováním a vůbec jako pohodový šéf, který se nebojí pracovat spolu se svými zaměstnanci.

Mohlo by se vám také líbit...