Nezařazené

Studentské půjčky a proč být obezřetný

Spousta bank nyní poskytuje tzv. studentské půjčky, za které by někteří lidé klidně i zabíjeli. Jedná se o velmi pěknou nabídku za nulový úrok, tedy alespoň většinou, s dalšími nejrůznějšími výhodami a příslušenstvím, které se zdají jako dělané pro všechny, kteří potřebují vypomoci.
studentská čepice
Co je však nejdůležitější, tak je to, že student, který si takovou půjčku bere, ji stejně jednoho dne bude muset vrátit. Pokud tedy nemáte žádnou stálou brigádu, byli bychom velmi opatrní, pokud se chystáte do takové půjčky jít. Je to jako být bez práce a vzít si hypotéku – zastavíte barák, a protože nemáte práci, brzy skončíte na dlažbě. Něco podobného by se mohlo stát i vám, studentům, pravděpodobně by vás však pouze vyrazili z kolejí a vy byste bydleli doma – problémem se to stává tehdy, pokud bydlíte v Aši a studujete v Olomouci. Největším nepřítelem studentů je jejich schopnost hospodařit s penězi. Ti, kteří mají stálou brigádu, ne-li práci a docházejí do ní, umí se svými penězi přece jen hospodařit lépe a více si jich váží než ti, kteří je dostávají od rodičů. Přísun peněz, jakmile je zaveden a není ničím ohrožován je jedním velkým otazníkem pro finanční gramotnost daného studenta, který pravděpodobně povede velmi zhýralý život, aniž by si cokoliv šetřil.
studentská karta

Jen málo studentů si spoří

Nemusí to být nijak dlouhodobé, co si budeme, málo studentů si vydělá tolik, aby si něco ušetřili, aniž by se museli omezovat, tihle patří ke skutečné smetánce a jenom dobře pro ně. Ale zkrátka ti ostatní musí žít nějakou tu chvíli z huby do ruky. Právě takové studentské půjčky mohou pomoci při plánované dovolené nebo čímkoliv jiném, peníze mají studenti většinou ihned na účtu a mohou s nimi volně disponovat, což je velká výhoda, a to se cení, zvláště, pokud zůstanete někde uprostřed Španělska a nevíte, jak se dostanete s pěti euro domů – vždycky se můžete vydat pěšky, pokud jste ale dva a vaše přítelkyně nevypadá zrovna na stopa, tak bude nejlepší si asi kousnout do rtu a půjčit si.

Mohlo by se vám také líbit...