Výrobky

Udělejte si doma pořádek v drobnostech

Vysypte obsah šuplíků psacího stolu a začněte „z gruntu“

Kdy jste se naposledy dívali do útrob vašeho psacího stolu? Pokud jste zděšení z toho, jaký chaos uvnitř panuje, pak si vyhraďte volnou hodinku a věnujte ji třídění věcí a přehlednému úklidu. Ovšem ne tak, že urovnáte vedle sebe kancelářské sponky, připínáčky, ořezávátka, gumy, fixy, děrovačku a sešívačku – každou z věcí vložte do zipového sáčku. Nic se pak nebude promíchávat mezi sebou, sáčky si můžete na klopě popsat pro větší přehled, a hlavně víte, že stačí kdykoli zatáhnout za klopu např. s nápisem „tuhy do mikrotužky“, a vylovíte z šuplíku přesně to, co chcete.

dětské kostičky

Jak to vypadá ve vaší kuchyni

Máte podobný chaos i v kuchyni? Nevysypává se vám náhodou mouka nebo strouhanka? A co vyloupané arašídy nebo lískové oříšky? Prohlédněte si obsah regálů v kuchyňské lince nebo ve spíži a postupujte podobně, jako u kancelářských potřeb. Za tu námahu to rozhodně stojí, protože každý chaos a nepořádek vás stojí zbytečně mnoho energie a sil.

rozsypaná mouka

Dětský pokoj

Ke smyslu pro pořádek veďte i vaše děti, a pokud možno od raného věku. Ukažte jim, že sáčky na zip mohou mít v pokoji pro ukládání pexesa, kostiček puzzle, pastelek, figurek, dílků stavebnic a dalších hraček, které mají.

Tvořiví lidé potřebují přehled ve svých věcech

Také se řadíte mezi tvořivé jedince, kteří mají doma spoustu různých maličkostí, s nimiž rádi pracují a vytváří různé předměty? Mohou to být např. stuhy, mašle, provázky, pásky, lepenky, knoflíky, kuličky, korálky, šňůrky, textilní látky, kamínky, sušené bylinky, papírové výstřižky, samolepky, třásně, sponky, patentky, textilní barvy, tužky, štětce, tyčinky, dřívka atd. Co předmět, to jiný tvar, barva a velikost. Měli byste v nich mít dokonalý pořádek, protože pak ztrácí na významu tím, že se nevyznáte v tom, co vlastně doma máte. A pořádek vám zajistí uzavíratelné sáčky. Nic se z nich neztratí a nikam nezakutálí.

Mohlo by se vám také líbit...