Móda

Proč mají lidé raději kovové propisky spíše než ty plastové?

V dnešní době již v ruce píše pravidelně skutečně jen málokdo. Výjimkou jsou žáci a studenti ve školách, jinde však psací potřeby a papír prakticky všude nahradil počítač a chytrý mobilní telefon. Přesto se najdou situace, kde stále píšeme ručně. Příkladem mohou být u většiny z nás nákupní seznamy či vzkaz pro jiného člena rodiny připnutý na lednici.

Je tedy jasné, že navzdory nepopiratelným pokrokům v technologiích mají klasické psací potřeby v našich domácnostech stále své místo. A jedním z těch hlavních je propiska. Ta nás provází již od školy a zůstává s námi až doteď. Není tedy divu, že jich v obchodech najdeme velké množství druhů. Většinou vybíráme podle ceny, avšak lidem začíná stále více záležet i na kvalitě. Proto z valné většiny volí kovové propisky. Ty totiž mají nepopiratelné výhody.

klasická plastová propiska

Tou hlavní je samozřejmě to, že se nijak snadno nepoškodí. Díky tomu nám vydrží velmi dlouho, stačí v podstatě jen vyměnit náplň, když dopíše. A to je podstatně levnější než kupovat pokaždé novou propisku https://www.novinky.cz/zena/414223-tri-cviky-pro-lepsi-drzeni-tela.html I když zde je samozřejmě potřeba uvážit, jak často píšeme a jak dlouho nám jedna náplň vydrží.

Pak je tu také její mnohem ergonomičtější tvar. Díky němu máme lepší úchop a snadněji se s ní píše. Navíc ani po dlouhém psaní nebudeme mít problémy s prsty díky tomu, že podporuje správné držení. To ocení zvláště studenti, kteří v hodinách píší prakticky neustále.

moderní kovová propiska

Také je těžší než ta plastová. To se na první pohled nemusí zdát jako výhoda, dokud si neuvědomíme, že větší váha nám umožní lepší manipulaci a také lépe odhadnout, jaký tlak na ni vyvíjíme. To je důležité zejména pokud píšeme na velmi jemný papír, který se snadno protrhne. Dobrá, ale znamená výše uvedené, že je vhodná skutečně pro každého? Nikoliv. Dalo by se dokonce říci, že pro většinu z nás je poměrně zbytečná. Přeci jen, stačí si uvědomit, kolik toho za týden napíšeme. Mnoho toho není, že?

Mohlo by se vám také líbit...