Výrobky

Betonové ploty pořídíte levně i s montáží a zárukou na provedenou práci

Betonové ploty levně se velmi rychle rozšířily po celé Evropě a jejich popularita vzrůstá z několika důvodů. Především velmi dobře chrání pozemek, ať už je jakéhokoli typu, před pohledy zvědavců, snižuje výskyt prachu a koriguje hlučnost. K výstavbě není žádoucí žádná složitá technika, nepotřebujete maltu ani speciální lepidla, pouze je nutné vyhloubit otvory pro svislé sloupky a připravit betonovou směs pro jejich upevnění do země.

kočka na zdi

Jak postavit betonové oplocení

Výstavba spočívá v montáži pěti druhů základních komponentů, které se sestavují do speciálních drážek i bez použití maltové směsi nebo těsnících tmelů. Jedná se o systém odlévaných dílů do forem s přidanými ocelovými výztužemi. Betonový plot lze tedy později rozebrat, ovšem v případě nutnosti i zajistit jako nerozebíratelný spoj montážní pěnou. Základ tvoří svislé kotvicí sloupky (průběžné se dvěma drážkami a krajní – koncové s jednou drážkou). Sloupky se zapouští pod úroveň zemského povrchu a pro zpevnění vylévají betonem. Velmi záleží na jejich přesném vyměření a důkladném upevnění v zemi vzhledem k tomu, že slouží jako opěrné body celé konstrukce.

cihlová zeď

Mezi sloupky se vkládají 4,5 cm silné desky o délce 2 metry a šířce 0,5 metru a podle toho se pak také odvíjí výška plotu. Základní výška sestává ze dvou desek na sobě – tedy 100 cm, a je-li horní deska opatřena okrasným rádiusem, pak se přičítá dalších 11 cm. Další výška se pak navyšuje o každou přidanou desku na 150, 200 a 250 cm. Součástí stavby může být i přídavný zemnící sokl vysoký 25 cm.

Jestliže se pro toto řešení rozhodnete, měli byste alespoň zvážit jeho odbornou montáž. Jednotlivé díly jsou totiž velmi těžké, jejich hmotnost se pohybuje od 75 do 100 kg. Dále je důležité vše správně zaměřit, připravit podklad a sloupky usadit na správné místo. Na montáž se vztahuje běžná záruka a u dobře provedené práce je pak životnost celé konstrukce odhadována na 35 – 50 let.

Mohlo by se vám také líbit...