Dům a zahrada

Účelově a stylově vybavená domácnost

Nový, či zrekonstruovaný byt sebou nese možnosti, které je potřeba využít na plno. Prázdný prostor totiž otevírá stavidla představivosti, a nyní máte nejlepší šanci zařídit své bydlení tak, aby bylo nejen stylové, a příjemné, ale rovněž praktické. Pokud si na to sami netroufáte, můžete požádat o pomoc bytového architekta, který vše navrhne tak, aby vše bylo přesně dle vašich potřeb.

stylový obývák

Stylové, ale nepraktické

Při vybavování nového domova spousta lidí sahá po věcech, které sice působí stylově, avšak jsou v důsledku nepraktické, a nakonec i styl vezme za své. Jedná se o materiály a konstrukce, které vyžadují větší péči, a nejsou zrovna vhodné ke každodennímu užívání. Mezi ty pak patří například bambusové prvky, jako umyvadlo, které sice vypadá luxusně, ale brzy zjistíte, že se špatně čistí, a zdola může trochu zahnívat, skříně v lesku, na nichž jde vidět každé smítko, i každý otisk, nebo prosklené dveře, které působí luxusně, ale neposkytují právě mnoho soukromí. Při výběru některých věcí je lepší vsadit na praktickou stránku, a poradit se s lidmi, kteří tomu doopravdy rozumějí.

luxusní hala

Fantazie ano, ale s mírou

Kombinací různých prvků můžete dosáhnout jedinečného vzhledu, avšak na druhé straně i cirkusové vizáže, kterou pro svůj domov jistě nechcete. Některé kontrasty totiž mohou působit luxusně, a jiné zkrátka bijí do očí. Pokud nemáte oko na design, bude nejlepší možností zvolti jednotný styl pro celou domácnost, a příliš to nepřehánět.

Krásné, ale nepraktické

Dekorace jsou tu od toho, aby zdobily náš domov, stejně jako třeba šperky zdobí nás. Pokud to však s dekoracemi přeženeme, bude to u nás doma vypadat přeplněně, až neuklizeně. Nemluvě o tom, že dekorace jsou povětšinou především lapači prachu, který je potřeba pravidelně utírat, což je třeba u složitějších tvarů nesnadné. Tady pak platí pravidlo, že více je někdy méně.

Mohlo by se vám také líbit...