Nezařazené

Koupání s minimem rizik

Jakmile přijdou letní vedra, tím nejlepším, co můžete okamžitě udělat je odejít ze sluníčka někam do stínů. Vhodné je také zvýšit příjem tekutin a také chodit se koupat. Máte-li na dvorku vlastní bazén, máte to o řád jednodušší. Prostě jen přijdete domů, převlečete se do plavek nebo bermud a skočíte do vody. Dejte si však pozor na to, jakou má voda barvu a změřte se i na její aroma. Hlavně ve velkých vedrech se totiž může stát, že se v ní mohou z ničeho nic rozmnožit různé druhy bakterií a řasy, se kterými zrovna nepotřebujete být v kontaktu. Tento problém může nastat i v případě, že poctivě používáte chemickou dezinfekci, ale pouze v omezené míře.
plavání dítěte

Chlorové tablety

V případě, že dezinfekci používat zcela běžně, většinou jen stačí, když jen trochu zvýšíte koncentraci. Záleží hodně, jaký typ preparátů k čištění bazénové vody používáte. Je-li vaší hlavní dezinfekci chlór, měli byste si zvýšení jeho koncentrace dobře promyslet. Chlór, který se běžně prodává v podobě tablet, je i ve vyšších koncentracích prakticky neškodný, ale u lidí, kteří mají citlivou pokožku, případně dokonce trpí některou závažnější kožní chorobou, může působit vyrážky. V takovém případě sáhněte po jiném typu, který funguje třeba na bázi kyslíku. Je obdobně účinný a nedráždí. Je však dražší.
nohy nad vodou

Ani kyselá, ani zásaditá
Často nemusí být problém v menším množství dezinfekce ve vodě, ale v tom, že voda je až příliš kyselá, respektive zásaditá. Abyste to zjistili, stačí si koupit ve specializovaném obchodě jednoduchý test, kterým si to snadno ověříte. Správně by měla být hodnota pH mezi 6,8 – 7,2. Vyšší, ale i nižší hodnoty znamenají nejen, že je voda mnohem vhodnější pro množení různých mikroorganismů, ale také že může způsobovat korozi a usazeniny na některých bazénových zařízeních, které se tím samozřejmě poškozují. Proto byste testování měli provádět alespoň jednou týdně v období koupací sezóny.

Mohlo by se vám také líbit...